Canlı Destek
FIT Checker Advance

Doğruluğu kontrol etmek için VPES silikon

  • Fit Checker Advanced ve Fit Checker Advanced Blue, protez işlerinin basınç noktalarını ve uyum doğruluğunu kontrol etmek için kullanılan Vinil Polieter malzemelerdir.
  • Çok ince kıvamı, sertleşme süresi ve hidrofilik yapısı sayesinde, her iki malzemenin kullanımı da çok uygundur ve her türlü protez işlerinde uyumsuzlukların doğru bir şekilde tanımlanmasını sağlar.
  • İyi kontrastta sahip 2 farklı renk arasında seçim, her tür protezin kolayca değerlendirilmesini sağlar: mavi, seramik bazlı kuronlar ve köprüler gibi estetik restorasyonlar ve oklüzal kontrol için; beyaz, metal bazlı restorasyonlar ve protezler için.
Endikasyonlar
- Fit Checker Advanced Blue, özellikle reçine, seramik ve zirkon bazlı kuronlar ve köprüler olmak üzere her türlü protetik çalışmanız için uyumludur. Ayrıca oklüzal kontakların değerlendirilmesi için ideal mavi renk geçişine sahiptir.
- Fit Checker Advanced, özellikle total ve parsiyel protezler ve metal tabanlı kuronlar ve köprüler olmak üzere her türlü protetik işlerin uyum kontrolü için ideal beyaz renk geçişine sahiptir.

Avantajlar

%
Basınç altında kolay akış ile tiksotropik kıvam
%
Restorasyonun tam yerleşimi için minimum film kalınlığı
%
Uyumsuz alanların kolay tanımlanması için görünür renk geçişi
%
Frez ile pürüzsüz ve kolay düzeltme sağlamak için daha fazla sertlik